Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan İzgioğlu’ndan 5 Ocak Mesajı

04 Ocak 2015 - 176 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»Başkan İzgioğlu’ndan 5 Ocak Mesajı
Başkan İzgioğlu’ndan 5 Ocak Mesajı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “Adana düşmana da, ihanete de geçit vermez, vermeyecektir.” dedi.

 

KATLİAMLAR VE ACILAR UNUTULMADI

İzgioğlu, Adana’nın düşman işgalinden kurtarılışının 93. yıldönümünde yayınladığı mesajda,  “Adana’nın yiğit evlatları yaklaşık bir asır önce, hem dışarıdan gelen işgalci güçlere karşı hem de ekmeğini suyunu paylaştığı ihanet odaklarına karşı bir onur savaşı vermiş ve kazanmıştı. Elbette bu kolay olmamıştı. İşgalci Fransız güçlerinin desteğini arkasına alan Ermeni çetelerinin katliamları ve bunun acıları unutulmuş değildir” diye konuştu.

 

DÜŞMANLARLA HAİNLERİN HEDEF BİRLİĞİ

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, şöyle devam etti:

“O gün Anadolu’da kirli hayaller peşinde koşan şer odaklarının günümüzdeki temsilcileri de aynı rüyadan uyanmış değillerdir. Tıpkı bir asır önce olduğu gibi hariçteki düşmanlarla dahildeki hainlerin yine hedef birliği içinde olduğunu görüyoruz. Ancak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi, dün Kurtuluş Savaşına ilham kaynağı olan, aziz milletimizin canıyla, kanıyla yazdığı Milli Mücadele destanına ışık yakan Adana bugün de aynı milli şuur ve inançla, cennet vatanımıza yönelik her türlü sinsi planlara karşı dimdik ayaktadır.”

 

İLHAM KAYNAĞI EN GÜR ŞEKİLDE ÇAĞLIYOR

İzgioğlu, mesajını şöyle bitirdi:

“Bu manada ifade etmek isterim ki; Adana düşmana da, ihanete de geçit vermez, vermeyecektir. Atatürk’ün tarihe kazınmış mesajında ‘Her türlü şartta dahi Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmak vazifesi’ne erişen Türk gençliği ise en büyük umut kaynağımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle ‘ilham kaynağı’nın Adana’da en taze, en gür şekilde çağladığı inancıyla Milli Mücadele Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Adana’ya bayram armağan eden Sinanpaşa, İbo Osman, Ahmet Remzi Yüreğir, Kara Fatma, Şeyh Cemil Nardalı, Gizik Duran, Gani Girici ve nice isimsiz kahramanları ve bütün şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, bütün Adanalı hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyor, mutluluk ve esenlikler diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika