Dolar : Alış : 3.8098 / Satış : 3.8167
Euro : Alış : 4.6647 / Satış : 4.6731
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbuğ:PKK ile Aynı Aftan Yararlanacağıma Hapiste Çürürüm

15 Ocak 2013 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»Başbuğ:PKK ile Aynı Aftan Yararlanacağıma Hapiste Çürürüm
Başbuğ:PKK ile Aynı Aftan Yararlanacağıma Hapiste Çürürüm

Türk Milletimizin Ordusunun 26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, PKK ile kendilerini aynı kefeye koymaya çalışanlara tepki göstererek, ”PKK ile aynı aftan faydalanmaktansa hapiste çürümeyi tercih ederim” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP Hükümetinin 50 bin kişinin katili PKK lideriyle sarmaş dolaş olup İmralı’da pazarlığa oturmasına tepki göstererek, terör örgütü kurmaktan hapse atılan 26.Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ve Engin Alan Paşayı ziyaretinin detayları ortaya çıkmaya başladı.

PKK’ya af çıkaramak için kendilerini pazarlık konusu yapmaya çalışanlara daha önceki bir beyanatında tepki gösteren Engin Alan Paşanın tepkisinin benzerini İlker Başbuğ’da tepki olarak dile getirdi.

DEVLET BAHÇELİ İLKER BAŞBUĞ GÖRÜŞMESİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Silivri’de ziyaret ettiği İlker Başbuğ ile samimi bir şekilde tokalaşarak sohbete başladı. Bahçeli, İlker Başbuğ’a beraber geldiği MHP yöneticilerini tanıştırdı.

Hapishane çayı içilirken Bahçeli, Başbuğ’a Sina Akşin’in İlber Ortaylı’nın ve Yılmaz Öztuna’nın kitaplarından oluşan bir set ile köstekli bir saat hediye etti. Başbuğ da kendi yazdığı kitaplarını imzalayarak Bahçeli’ye verdi.

İLKER PAŞA’DAN ADALETSİZLERE OSMANLI TOKATI

İlker Başbuğ, MHP lideri Bahçeli’ye, devam eden yargı süreci hakkında bilgi verirken, davada kendisinin değil, TSK’nın hedef alındığını söyledi. Başbuğ, özellikle bölücü terörle mücadele etmiş bir kesime yönelik bir yargılama süreci yaşandığını dile getirirken, kendisinin cezaevinde bulunmasının teröristbaşı ile ilişkilendirilmesini doğru bulmadığını belirterek, “En çok zoruma giden bu. PKK ile birlikte bir genel aftan bahsedildiğini duyuyoruz. Aynı kefeye konulacağımıza, hapiste çürümeyi tercih ederim’ dedi.

Başbuğ, “20 yıldır terörle mücadelenin çeşitli safhalarında mücadele ettim. Gidişatla ilgili endişelerim var” derken, TSK üzerinden bir yıpratma kampanyası yürütüldüğünü açık açık anlattı.

BAŞBUĞ MİLLİ HASSASİYETLERİ FAZLA OLAN MHP’DEN ÇOK ŞEY BEKLEDİĞİNİ ANLATTI.

Yargılama süreçleriyle ilgili endişelerini de dile getiren Başbuğ, MHP’nin milli konulardaki hassasiyetlerini bildiğini söyledi ve partiden çok şey beklediğini vurguladı.

Bahçeli ise görüşmede “PKK ve militan kadrosunun temize çıkarılma gayretlerinin artan bir şekilde devam ettiği süreçte TSK’da görev yapmış komutanların yargısız infaza maruz kalmaları, darbeci gösterilmeleri kabul edilemez” dedi.

26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’un MHP’den çok şey beklediğini açıklaması anlamlıydı. Çünkü hapiste olsa bile İlker Paşa, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin içinde bulunduğu ortamı çok net görüyordu.

TBMM’de grubu bulunan dört siyasi partiden AKP,CHP ve BDP liderlerinin Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal’in ”Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü diyemezken, bu sözü sadece MHP lideri ve Teşkilatı diyebiliyordu.

TBMM’de bulunan siyasi kürtçülükte birbirleriyle yarışarak ruh üçüzlüğü yapan AKP, CHP ve BDP’nin, Anayasa’dan Türk Milleti kavramını çıkarma gayretlerine, sadece MHP’nin karşı gelmesi ve ne pahasına olursa olsun Devletimizin bekasını savunması, İmralı müzakerelerine Yalnız Kurt misali yalnız kalsa da tek başına MHP’nin karşı durması, tecrübeli Paşanın gözünden kaçmıyordu.

Bu bağlamda İlker Paşa’nın MHP’den çok şey beklediğini söylemesinin Müslüman Türk Milletimiz açısından önemli bir vurgulama olduğunu düşünüyorum.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika