Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeli: Mısır Yanlıştan Dönüp Türkiye’den Özür Dilemelidir

15 Ocak 2020 - 34 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Bahçeli: Mısır Yanlıştan Dönüp Türkiye’den Özür Dilemelidir
Bahçeli: Mısır Yanlıştan Dönüp Türkiye’den Özür Dilemelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mısır polisinin Anadolu Ajansı’nın Kahiredeki ofisine düzenlediği saldırıya sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Mısır polisinin 14 Ocak 2020 akşamında Anadolu Ajansı’nın Kahire’deki ofisine düzenlediği saldırıya tepki göstererek, darbeci Sisi yönetiminin gözaltına aldığı ajans çalışanlarını serbest bırakarak Türkiye’den özür dilemesi gerektiğini söyledi.

MISIR SALDIRISI TÜRKİYE’YE YAPILAN HAKARET VE HUSUMETTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mısır’ın saldırısıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”Mısır polisi 14 Ocak 2020 akşamında Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne baskın düzenlemiş, biri Türk vatandaşı olmak üzere dört çalışanı hiçbir gerekçe ileri sürmeden gözaltına almıştır. Bu mütecaviz ve münasebetsiz davranışın hiçbir hukuki, vicdani ve insani temeli yoktur. Bölgesel işbirliği ve istikrar zeminin kurularak huzur ve barış dinamiklerinin tesis edilmeye çalışıldığı böylesi bir dönemde Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne yapılan karanlık operasyon basın ve ifade hürriyetine açık saldırı, Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir.” dedi.

MISIR YANLIŞTAN DÖNÜP TÜRKİYE’DEN ÖZÜR DİLEMELİDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Komşu coğrafyalarda kalıcı ateşkes çabalarının ısrarla sürdüğü, Akdeniz’de yükselen tansiyonun sabırla yatıştırılmak istendiği bir süreçte; Libya’da Hafter’in, İdlib’te Esad’ın, Mısır’da Sisi’nin tehlikeli tutumları ve krize oynamaları sorumsuzluktur, şuursuzluktur. Darbeci Sisi yönetiminin gözaltına alınan Ajans çalışanlarını bahanesiz serbest bırakması, ayrıca Türkiye’den özür dilemesi büyük bir mecburiyettir. Bu ayıp ve kabalığı kınıyor, Mısır’ın yanlıştan dönmesini samimiyetle ümit ve temenni ediyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika