Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeli, Erdoğan’ın ABD Ziyareti Hakkında Ne Dedi?

06 Kasım 2019 - 87 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»Bahçeli, Erdoğan’ın ABD Ziyareti Hakkında Ne Dedi?
Bahçeli, Erdoğan’ın ABD Ziyareti Hakkında Ne Dedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye gidip gitmemesi konusunda MHP’nin ne diyeceği merak edilirken, MHP lideri Bahçeli düşüncesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ziyaret tarihi yaklaştıkça, Türkiye ve ABD’de, her siyasi görüşten insanlar farklı farklı düşüncelerini açıklamaya devam ediyordu. MHP Lideri Bahçeli’nin, ülke meseleleri söz konusu olduğunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir çok konuda hemfikir olduğu bilindiğinden, ABD ziyareti hakkında ne düşündüğü merak ediliyordu? İşte bu sorunun cevabı bugün açıklandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti konusunda yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti hakkındaki kararı tamamen kendi takdiridir. Kararı ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır. Türkiye dış dünyaya karşı tek ses, tek yürek, tek nefes olmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti yalnız değildir.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün, partisinin TBMM Grup Toplantısı sonrası gazetecilerin ‘ABD’ye gidecek misiniz?’sorusuna verdiği yanıtta, ‘Trump ile telefon görüşmesi yapacağız, ona göre nihai kararımızı vereceğiz’ demişti.

MHP GENEL MERKEZİ’NDE GAZETECİLERE AÇIKLAMA YAPTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye gidip gitmeyeceği konusu gündemde. Bazı köşe yazarları da mesela Deniz Zeyrek ve Güneri Civaoğlu, sizin bu ziyarete itiraz ettiğinizi, olumsuz baktığınızı yazdılar. Konuyla ilgili görüşünüz nedir?” sorusuna Erdoğan’ın ABD’ye gidip gitmemesi konusunda imada dahi bulunmadığının altını çizerek, ”Öncelikle ve önemle ifade etmeliyim ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti hakkındaki kararı tamamıyla kendi takdiridir. Bütün gelişmeleri, milli ihtiyaçları, dış politikayla ilgili hedefleri siyasi akıl ve amaç süzgecinden geçirip bir sonuca ulaşacak olan da Sayın Erdoğan’dır. Devleti yöneten bellidir. Hükümet bellidir. Karar alma mekanizmaları da bilinmektedir. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır. Hassasiyet düzeyi bir hayli fazla olan bu meseleyle ilgili ülkemizin elini zayıflatmaktan azami derecede ve kesinlikle kaçınırız. Sayın Cumhurbaşkanımız, bugüne kadar yaptığı gibi gelişmeleri tüm yönleriyle değerlendirecek, telefon diplomasisiyle bir kanaate ulaşacak, hitamında ABD’ye gidip gitmemeye karar verecektir.” dedi.

KAMUOYU OLUŞTURMA YARIŞINA GİRENLER

MHP lideri Bahçeli, “Devlet yönetmenin bir ahlakı, bir adabı vardır. Sayın Cumhurbaşkanı bu ahlak ve adaba ziyadesiyle bağlıdır.” ifadelerini kullanarak, “Polemikle duygulara teslim olarak, öfke ve ön yargıların çekim alanına kapılarak, bir adım sonrasını hesap etmeden, devamlı dikiz aynasına bakarak devlet yönetilmez, dış politika icra edilemez. Herkes görüş ve yaklaşımında hürdür. Fakat bizim tarafı olmadığımız, ağzımızdan çıkmayan bir görüşü varmış gibi servis etmek objektif, sorumlu ve ahlaklı basın anlayışıyla bağdaşmaz. Sayın Zeyrek, Sayın Civaoğlu ‘ABD ziyaretine olumsuz baktığımı’ nereden çıkarıyorlar? Boşa sallayıp dolu tutmanın mı arayışındalar? Yoksa kamuoyu mu oluşturmanın yarışındalar? Bu kapsamda şahsımla ilgili söz ve yorumlar asılsızdır. Anlaşılan Trump’ın gizli taşeronları ve gizli kalemşorları devrededir. Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye’nin milli tez ve politikalarını yeri ve zamanı geldiğinde muhataplarına anlatmasının neresi mahsurludur?” dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KARARINA SAYGILIYIZ

MHP lideri Bahçeli, Türkiye’nin terörle mücadelesinin güvenlik boyutu olduğu kadar siyasi ve diplomatik boyutlarının da olduğuna işaret ederek, “Devletlerin dost ve düşmanı değil çıkarları olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun saygımız vardır, yanında duracağımız açıktır. Sayın Civaoğlu’nun, Sayın Zeyrek’in ve bunlara benzer sözde fikir ve kalem sahiplerinin yönlendirmelerine ve istikamet çizme gayretkeşliklerine kapalı olduğumuz iyi bilinmelidir. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve haysiyet mücadelesini anlamakta zorluk çekebilirler ancak biz iliklerimize kadar biliyor ve sahipleniyoruz. Türkiye dış dünyaya karşı tek ses, tek yürek, tek nefes olmalıdır. Bizim duruşumuz budur. Kararımız budur. Amacımız da bu olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti yalnız değildir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika