Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeli: Bölgemizi Adaletle Yönetecek Tek Ülke Türkiye’dir

14 Ocak 2020 - 36 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Bahçeli: Bölgemizi Adaletle Yönetecek Tek Ülke Türkiye’dir
Bahçeli: Bölgemizi Adaletle Yönetecek Tek Ülke Türkiye’dir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, küresel emperyalizmin önüne geçebilecek bölgeyi adaletli ve hakkaniyetli yönetebilecek tek ülkenin Türkiye ve Türk Milliyetçileri olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı’nda dış politika konularında yaptığı konuşmada, enerji ve su çatışmalarından doğan kaosun insanlığa zarar verdiğini, dünyadaki refahın % 82’sinin en zengin % 1’in elinde olmasının adaletsizlik olduğunu, dünyanın adaletsizlik, eşitsizlik ve çatışma sorunlarının içine gömüldüğünü, küresel emperyalizmin önüne geçebilecek bölgeyi adaletli ve hakkaniyetli yönetebilecek tek ülkenin Türkiye ve Türk Milliyetçileri olduğunu söyledi.

ENERJİ VE SU ÇATIŞMALARINDAN DOĞAN KAOS İNSANLARA ZARAR VERİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”2019 yılının Türk ve İslam âlemi başta olmak üzere insanlık için huzur, barış ve esenlik içinde geçtiğini söylemek mümkün değildir. 2020 yılı da bu açıdan maalesef ümit verici görünmemektedir. Özellikle tek kutuplu dünyadan çok kutupluluk arayışının sancıları, enerji ve su üzerine kurgulanan gelecek senaryolarının yarattığı çatışmalar ile dünyamızın geri kalmış bölgelerinde yaşanan kaostan zarar gören yüz milyonlarca insanın trajedileri hepimizi derinden üzmektedir.” dedi.

DÜNYADAKİ REFAHIN % 82’SİNİN EN ZENGİN %1’İN ELİNDE OLMASI ADALETSİZLİKTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Günümüzde dünyadaki refahın yüzde 82’si dünyanın en zengin yüzde 1’nin elindedir. Şu çarpıklığa bakınız ki, dünyada servet sahibi 26 kişinin mal varlığı 3,8 milyar insanın gelirine eşittir. 1,8 milyon insan yoksuldur. Dünyadaki toplam nüfusun yaklaşık yüzde 23’üne tekabül eden yoksulların yarısı 18 yaş altıdır, üçte biri ise 10 yaş altı çocuklardan oluşmaktadır. 10 yaşından küçük 400 milyon çocuk sefalet şartlarına mahkumdur. Sayıları 800 milyonu bulan insan açlık sınırındadır. Dünya GSYİH’sı 80 trilyon doları geçmiştir, fakat gelir ve servet dağılımı adaleti günden güne eriyip buharlaşmıştır.” dedi.

DÜNYA ADALETSİZLİK EŞİTSİZLİK VE ÇATIŞMA SORUNLARI İÇİNE GÖMÜLDÜ

Suriye, Irak, Libya, Yemen ve Güney Sudan’da devam eden çatışmalar, milyonlarca kişinin acı çekmesi ve yerinden edilmesine neden olurken, Karayipler’de doğal felaketler ile Afrika Boynuzu’ndaki kuraklık ve gıda güvensizliği çok sayıda kişinin hayatını son derece olumsuz etkilemiştir. Dünya adaletsizlik, kıtlık, çatışma, açlık, yolsuzluk, eşitsizlik, gelirsizlik, terör sorunlarının içine gömülmüştür. Karmaşık slogan ve parlak makyajla takdim edildiğinin aksine, insandan uzak bir değerler sisteminin dayatıldığı; hak, adalet, paylaşma ve barışın çok uzakta olduğu bir insanlık sürecindeyiz.” dedi.

BÖLGEMİZE ADALET VE HAKKANİYETLE LİDERLİK EDECEK TEK ÜLKE TÜRKİYE’DİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Yüzyıllardır süren milletler mücadelesi, bugün yeni bir perspektif ile ve tüm acımasızlığıyla devam etmektedir. Günümüz dünyasında geleceği belirleyen güçler aynı zamanda küresel egemen güçlerdir. Özellikle, yakın çevremizde yaşanan toplumsal krizler, suikastlar, sabotajlar, komşu coğrafyalardaki insanlık dramları yalnızca bu bölgeyi değil bütün dünyayı etkileyecek bir aşamaya ulaşmıştır. Üzülerek belirtmeliyim ki, gelişme yolunda alınan mesafeye rağmen Türk dünyası ve Müslüman toplumlar, ellerindeki büyük kaynakların ve sahip oldukları beşeri potansiyelin çok altında bir etki ile dağınık, uyumsuz ve içe kapanık bir görüntü sergilemektedirler. Küresel bir barışın, hakkaniyetin, adaletin ve paylaşımın hâkim olmasını dilediğimiz bu sürece, gerçekçi yaklaşımla baktığımızda, bu coğrafyaya liderlik edebilecek, örnek ve model olabilecek yegâne ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğu görülecektir.” dedi.

YENİ DÜNYA DÜZENİNİN ÖNÜNDEKİ ENGEL MİLLİ DEVLETLERDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Yeni Dünya Düzeni denen tehdidin önündeki en büyük engel milli devletler ve güçlü millet oluşumlarıdır. Bu nedenle küreselleşme, milli devletlerdeki yönetim iradesinin millet üstü birliklerle ve güçlerle paylaşılmasını dayatmaktadır. Takdir edersiniz ki, bu paylaşma, elbette ki egemen gücün lehine, mahkûm milletin aleyhine gerçekleşecektir. Ancak, bu asimetrik etki aslında milliyetçiliğin yükselmesinin de bir dayanağıdır. Küresel aktörler açısından, ülkelerdeki yükselen milliyetçiliğin kırılması; dil, din veya mezhep farklılıklarının derinleştirilmesi ve bunların üzerinden minyatür, garnizon veya federal devletlerin oluşturulması hedeflenmiştir.” dedi

KÜRESEL EMPERYALİZMİN ÖNÜNDEKİ ENGEL TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Ancak maksadı ne olursa olsun, küresel sömürünün, küresel emperyalizmin önündeki en önemli engel milli devlet yapısı ve bu yapının temel taşı olan milliyetçiliktir. Başka bir deyişle, bir milletin yükselişinin dayanağı, milliyetçi düşünceler, milli kimliğin gücü, milli devletin sağlamlığıdır. Küresel gelişmelerin bir figüranı değil baş aktörü olmayı hedefleyen milliyetçi projeler, yalnızca Türkiye’yi değil soydaşlarımızı ve müşterek kültür dairesinde yaşayan mazlum milletleri de kurtaracak yeni bir anlayışı temsil edecektir. Buradan çıkarılması gereken sonuç, çoğulcu yeni bir dünya sistemine duyulan ihtiyacın giderek artmakta olduğudur. Bugün insanlık, çevre sorunundan enerji sorununa, bulaşıcı hastalıklardan adalet sorunlarına kadar karşı karşıya bulunduğu tehlikelerle ortak bir kaderi paylaşmaktadır. Dünyayı daha yaşanır bir yer haline getirebilmek, Afrika’dan Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya kadar yerkürenin her köşesinde yaşayan bütün insanlık için ortak bir amaç haline gelmelidir.” dedi.

TÜRK MİLLETİ ATALARINDAN KALAN YÖNETİM MİRASININ GEREĞİNİ YAPACAKTIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Bu anlayış, bir yönüyle Türk milliyetçilerine düşen tarihi bir görev ve sorumluluğu ihsas ve işaret etmektedir. Aynı zamanda Cihan Devleti kurmuş olan atalarımızdan kalan yönetim mirasının gereğini yapmak boynumuzun borcudur. Türkiye bu sorumluluğu yerine getirecek yeterliliktedir, Cumhur İttifakı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle parlak başarı ve zaferlere imza atacak inanç ve muktedir iradeye haizdir. İlhamını ve sevgisini büyük Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi devlet ve milletimizin bekası için dünden daha önemli ve kutsal bir görevle karşı karşıyadır. Ve Cenab-ı Allah’ın izniyle bu kutlu görevi başarıyla yerine getirecektir. İnancımız, kararlılığımız ve hedefimiz bu yöndedir.” dedi.

2020 TOKYO OLİMPİYAT’INA KATILACAK OLAN FİLENİN SULTANLARINI KUTLUYORUM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Son olarak, hafta sonunda yapılan Avrupa Kıta Elemeleri Voleybol Final Maçında Almanya’yı 3-0 yenerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanan filenin sultanlarını, teknik kadroyu ve federasyon yönetimini gönülden tebrik ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygılarımla selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Kutlu bir diriliş ve yükseliş için yapacağınız çalışmalarda muvaffakiyetler temenni ediyorum. Sağ olun, var olun, sağlık ve esenlik içinde kalın.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika