Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAHÇELİ, BAŞBAKAN’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI

05 Temmuz 2014 - 306 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»BAHÇELİ, BAŞBAKAN’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI
BAHÇELİ, BAŞBAKAN’I İSTİFAYA ÇAĞIRDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemi değerlendiren bir basın açıklaması yapıyor

Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satrbaşları:

Bugünkü siyasi ortam içler acısıdır. Başbakan ve hükümeti suçludur. Ülkemiz içeride istikrasız bir durumdadır.

Başbakan benden sonra tufan mantığıyla gitmektedir. Ateş topu her yerdedir. Başbakan’ın umurunda bile değildir. Türkiye yolsuzluklar ülkesi haline getirilmiştir. Hiçbir ölçü tanımayan rüşvetçi kadrolar, milli güvenliğini, refahını, huzurunu çok ciddi ağır tehlikelerle karşı karşıya bırakmıştır.

AKP yalakası bazı organlar hükümeti övmek için adeta yarışa girmişlerdir. Aralarında yandaş medyanın bulunduğu anket şirketleri çıkarları uğruna Tayyip Erdoğan’ın reklamını üstlenmiştir.

Şu sıralarda içinde sinsi senaryoların olduğu düzmece ve dayanıksız kamuoyu anketlerinde milletimizi iradesi bir kez daha yönlendirmek istenmiştir. Başbakan’ın kazandığını duyuran kukla anketçiler görevini yapmaktadır.

Geleceklerini ve varlıklarını Erdoğan’da gören Cumhurbaşkanı seçimini sabote etmek için kara propagandaya bel bağladıkları açıkça görülmektedir.

BAŞBAKAN KAÇINILMAZ SONU GÖRDÜĞÜNDEN ÇANKAYA’YA KAÇMAK İÇİN GÖZÜNÜ KARARTTI

”Bu bir veda değil açılıştır” dediği merkezinde bulunduğu gerilim propagandasında her şeyin ölçüsü ve ayarı kaçmıştır. Erdoğan’ın çürümekte olan siyasi ömrünü biraz daha uzatabilmek için her türlü oyunu oynayacağı bütün çıplaklığıyla görülmektedir. Mazlum ve mağdur rolü, sanal AKP siyaseti sona yaklaşmaktadır. Başbakan bu kaçınılmaz sonu gördüğünden Çankaya’ya kaçmak için gözünü karartmıştır.

Yıllardan beri ters köşede yatan Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklamıştır.

BAŞBAKAN ZIRHINI ÇIKARMALI

17-25 Aralık’ın çıkmayacak lekesi duran, kalbinde kin ve nefret bulunan Erdoğan şimdi cumhura baş olmak için yola çıkmıştır. Sanal açılış ve törenlerle adaylığı yürüten Başbakan mertçe, yüreklice, adilce diğer adaylarla aynı şartlarla olmalıdır. Zırhını çıkarmalı ve görevinden istifa etmelidir.

KONUŞMASI BULANIK VE TUTARSIZ

Başbakan tek adamlığa heves etmiştir. Başbakan’ın 1 Temmuz’da yaptığı konuşması her yönüyle bulanık ve tutarsızlıkla doludur.

ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI HENÜZ KESİNLEŞMİŞ DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için süre 3 Temmuz’da dolmuştur. TBMM’ye yapılan adaylığa başvuruların son günü 4 Temmuz’du. 8 Temmuz’da aday listesi Resmi Gazete’de yayınlanacaktır. 11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK’dadır.YSK hayati bir sınav verecektir. Biz en baştan beri Erdoğan cumhurbaşkanı olamaz dedik. Milletin birliğiyle çarpışan bir şahsın sığınağı olamayacağını söyledik.

HERKES OLUR ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEDİK

Milleti 36 etnik parçaya ayıran birinden cumhurbaşkanı olmaz dedik. Teröriste kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz dedik. Rüşvetçilere göz kulak olanlardan cumhurbaşkanı olmaz dedik. TSK’ya kumpas kurandan komutan olmaz diye seslendik. Bir inkârcıdan cumhurbaşkanı olmaz dedik, olmaz dedik ve sarsılmaz duruşumuzu sergiledik. Herkes cumhurbaşkanı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olmaz dedik, milletin terazisi bunu çekmez uyarısında bulunduk. Hem cumhurbaşkanı hem de bu göreve aday olanların tertemiz bir maziden gelmesi şarttır.

ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI BİLE GAYRİ MEŞRU

Erdoğan’ın geçmişine haram ve hezimet işlemiştir. Erdoğan’ın adaylığı bile gayrı meşru, gayri ahlakidir. Nasıl adaylar ince elenip sık dokunuyorsa Erdoğan için de işlenmelidir. Adı terörle anılmış, rüşvetle anılmış bir kişinin meşrutiyeti sorgulanacaktır.

ADAYLIK VİZESİ ALAMAYACAK KADAR ŞÜPHELİ

Adaylık vizesi alamayacak kadar şüphelidir Erdoğan. Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığının YSK tarafından reddedilmesi lazımdır. MHP Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmektedir.

FRANSA’DA ÇİRKİN BİR İDDİADA BULUNDU

Siyasi varlığını sadece kendine oy verenlerle sınırlamış ve bölücülük yapmıştır. Fransa’da çok çirkin, çok vahim bir iddiada bulunmuş ve bayrak indiren hainin arkasında MHP ve CHP var diyerek haddini aşmıştır.

Bizzat kendine bağlı kaynaklar bayrağı indiren hainin PKK’lı olduğunu açıklamıştır. YSK’da görev yapanlar inanıyorum ki hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacaklardır, vicdanlarını dinleyeceklerdir. Yapılan suçlamalar Erdoğan’ın önünde engeldir. Resmiyetle onaylansa bile milli vicdanlarda cevap bulmayacaktır. Allah’tan korkan hiçbir kimse, kitabına uydurulan hırsızlığın Çankaya’yı mesken tutmasına izin vermeyecektir

UZUN ADAMIN MASKESİ YSK’DA DÜŞÜRÜLMELİ

Detone olan bu şarkı YSK’da sonlanmalı, uzun adamın maskesi YSK’da düşürülmelidir. Aksi takdirde Türkiye dünyaya rezil olacaktır.

HDP’DEN ADAY OLAN ZAT

Adaylığı sorunlu olan sadece Erdoğan değildir. HDP’den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika