Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeli: ABD Kenara Çekilsin Türk Evladı Gereğini Yapar

12 Ocak 2020 - 41 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Bahçeli: ABD Kenara Çekilsin Türk Evladı Gereğini Yapar
Bahçeli: ABD Kenara Çekilsin Türk Evladı Gereğini Yapar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEAŞ liderini öldürenlerin, PKK/YPG’nin liderini de öldürmesini ya da çekilip Kahraman Türk Evladının ne yapacağını islemesini önerdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara’da düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmada, ABD’nin terör örgütü DAEŞ’in elebaşı Bağdadi’yi öldürmesini ve Süleymani’nin öldürmesini hatırlatarak, ”DEAŞ liderini öldürenler PKK/YPG’nin ileri gelenlerini de öldürsünler ya da çekilip kahraman Türk evladının neler yapacağını takip etsinler. Alemde şer bitmezse Oğuz neslinde de er tükenmez. Kimse aklımızla alay etmesin.” dedi.

ALEMDE ŞER BİTMEZSE OĞUZ NESLİNDE DE ER TÜKENMEZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kasım Süleymani’yi savaşları önlemek için öldürdük sözünün uluslararası hukuka ve yerleşik insani değerlere meydan okumak olduğunu söyleyerek, ”ABD Başkanı Trump’ın, ‘Mazlum Kobani’ kod isimli teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin ile telefonla görüşüp, ‘general’ diye yutturmaya çalışması, gerçekleri değiştirmeye yetmeyecektir. Bu terazi bu sıkleti çekmeyecek, mızrak çuvala girmeyecektir. DEAŞ liderini öldürenler, buyursunlar PKK’nın, YPG’nin ileri gelenlerini de öldürsünler ya da aradan ve önümüzden çekilip kahraman bir Türk evladının neleri yapacağını dikkatle izleyip ders alıp takip etsinler. Hamdolsun alemde şer bitmezse Oğuz neslinde de er tükenmez, tükenmeyecektir.” dedi.

GERİLİM KONTROLLÜ TIRMANDI VE İNDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”İran tarafından Ukrayna Hava Yolları’na ait yolcu uçağının vurulması tek kelimeyle felakettir. Uçağı düşürdükten sonra pardon demenin vicdan ve akıl tutulmasıdır. Sorumluların, bunun hesabını vermesi ve hak ettikleri cezayı alması gerekir. Trump’ın azil süreciyle ilgili tartışmalar birden bire sönerken, İran’daki protesto gösterileri de bıçak gibi kesilmiştir. Görüldüğü kadarıyla Kasım Süleymani’nin ölümü iki ülkeyi de bir yönüyle konsolide etmiş, siyasi ve stratejik kazançlara yol açmıştır. Gerilimin denetimli şekilde tırmanıp kısa sürede inişe geçmesi ve iki ülkenin makul sınırlara çekilmesi komplo teorisyenlerine bol bol malzeme vermektedir.” dedi.

ESAD İLE GÖRÜŞÜP PROPLEM ÇÖZMEK İSTEYEN ZAVALLIDIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Irak, Suriye ve Libya’nın toplumsal huzura, sürdürülebilir istikrar ve siyasi düzene kavuşması temel tercih ve beklentimizdir. Türkiye, Rusya ile İran arasında 23 Ocak 2017’den beri süren ve 14 defa gerçekleştirilen Astana zirveleri, Soçi görüşmeleri, Cenevre süreçleri Suriye’de siyasi çözüm arayışlarına ve çatışmasızlık ikliminin tesisine hizmet etmektedir. Bu gece yarısından sonra İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde ateşkes uygulamasına geçilecek olması önemli bir kazanım, muhafazası gereken bir karardır. İlaveten Türkiye ve Rusya’nın girişimleriyle Libya’da sağlanan ateşkes iradesi çok değerli bir gelişmedir. Suriye Suriyelilerindir. Irak Iraklılarındadır. Libya da Libyalılarındır. Bu ülkelerde siyasi geçiş süreçlerinin demokratik tahammül sınırları içinde olmasının yanında birlik ve beraberlik ortamı dikkat ve titizlikle sağlanmalıdır. Türkiye; Irak, Suriye ve Libya’da siyasi gerginliklerin azaltılmasıyla birlikte iç çatışma ortamının zayıflaması konusunda aktif ve katılımcı olmalıdır. Irak ve Suriye’de demokratik süreçler çalıştırılarak yönetimde denge ve istikrarın kurumsallaşması süratle hayata geçirilmelidir. Suriye ve Irak’ın geleceğine bu ülkelerin halkları karar vermelidir. ‘Suriye’ye gidip Esad ile görüşüp problemi çözerim’ diyenler, hezeyan çukuruna düşen zavallılardır.” dedi.

TÜRKİYE’NİN YARARINA NE VARSA KARŞISINDA HİZALANIYORLAR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”CHP Libya tezkeresine karşı çıkıyor. Bu CHP, Türkiye’nin yararına ne varsa karşısında hizalanan odaktır. Türk askeri bir davet üzerine ve Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin hakim olduğu bölgelerde görev yapacaktır. Fizan ile Türk askerinin gideceği yer arasında en küçük yakınlık veya bağ aransa bile bulunamayacaktır. Bir bakıyorsunuz Kılıçdaroğlu, ‘Niye herkesin olduğu yerde biz yokuz’ diyor, bir bakıyorsunuz ‘Ne işimiz var’ diye kendisiyle çelişip ters düşüyor. Kılıçdaroğlu ve CHP’li yöneticiler, yalan ve çelişkiler anıtıdır. ‘Kanal İstanbul Projesi depremi tetikler’ dedikten bir müddet sonra ‘Böyle söylemedik’ diye çark eden, U dönüşü yapan CHP zihniyetidir. ‘FETÖ’nün siyasi ayağı temizlenmelidir’ açıklamamızı çarpıtıp, komisyon kurulması için ‘Teklif verin, destek olalım’ derler; FETÖ’nün kiminle emel ve hedef birlikteliği yaptığını görmezler, göremezler, görmek istemezler. FETÖ’nün CHP’de kurduğu düzeni, inşa ettiği düzeneği saklayıp, üç maymunu oynarlar.” dedi.

MUSTAFA KEMAL LİBYA’YA NEDEN GİTTİYSE TÜRK ASKERİ DE ONUN İÇİN GİDİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Türkiye, Libya’da huzurun yanındadır. Libya’da ne aradığımızı söyleyenler Akdeniz’de boğulmamızı, Anadolu’da teslim olmamızı dileyen ve gözleyen işbirlikçilerdir. Hafter’i makul bulan CHP’nin Türk askerini mahsurlu görmesi utanmazlıktır. Türkiye bölgesinde bir istikrar adası olarak sivrilmiştir. 109 yıl önce Libya’da yaşananlar mıh gibi aklımızdadır. Türkiye’nin Libya’da bulunması milli şuurun harfiyen gereğidir. Dün Mustafa Kemal Paşa yapmıştı, Enver Paşa gerçekleştirmişti, şimdi de onların ahfadı müstesna beka nöbeti için Akdeniz’in karşı kıyısındadır. Kılıçdaroğlu çok dertleniyorsa, çok içerleniyorsa Hafter’e haber yollayıp uygun görülürse bir gemiye binip yanında soluğu alması kendisine samimi tavsiyemizdir.” dedi.

BENİMLE ADAM GİBİ YÜRÜYECEK HER ARKADAŞIMIZA KAPIMIZ AÇIKTIR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”MHP, Türkiye’nin beka ve milli çıkarlarını savunmaya devam edecektir. 2023 lider ülke Türkiye amacına ulaşmak, Cumhur ittifakı olarak temel gündemimizdir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin geleceğin büyük Türkiye’sinin yönetimsel mimarı olacağı inancımızı her zaman koruyacağız. Zillet, millete boyun eğdiremeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi fitneye, dedikoduya, kötü niyet sahiplerine şans tanımayacak, fırsat vermeyecektir. Şahsını davasının önüne çıkaranlarla değil davasını öne çıkaranlarla sonuna kadar yürüyeceğiz. Dava arkadaşının kuyusunu kazanlarla değil dava arkadaşına omuz verenlerle el ele onurla mücadele edenlerle geleceği kucaklayacağız. Davamız Türk milletinin ezeli davasıdır. Davamız Kızıl Elma’dır, davamız Turan’dır. Benimle ilkeli, seviyeli, inançlı ve adam gibi yürüyecek her arkadaşıma gönlüm de kapım da ardına kadar açıktır.” dedi.

.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika