Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altyapısı Bozuk İmamoğlu’nda Sel Felaketi

26 Mayıs 2014 - 1.167 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Altyapısı Bozuk İmamoğlu’nda Sel Felaketi
Altyapısı Bozuk İmamoğlu’nda Sel Felaketi

Altyapısı bozuk ve düzensiz olan İmamoğlu İlçesi’nde, fırtınayla karışık yağmur yağınca sel felaketi yaşandı.

 

Fırtınayla karışık şiddetli yağmur, altyapı proplemi olan İmamoğlu İlçesi’nde sel felaketi yaşanmasına sebep oldu. Bardaktan boşanırcasına yağan şiddetli yağmur ve dolu neticesinde birçok ev ve işyerini su bastı. Bazı işyerlerinin ve evlerin çatısı hasar görürken, şiddetli fırtına ağaçları devirdi. Can kaybı yaşanmayan sel felaketi neticesinde su baskınına uğrayan ev ve işyerlerinde eşyalar hasar gördü.

 

İMAMOĞLU BELEDİYE BAŞKANI’NDAN ACİL MÜDAHELE

 

Fırtınalı yağmur bir saat içerisinde İmamoğlu’nu felç ederken, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, sel baskını yaşanan yerlere bütün belediye imkanlarını seferber etti.

 

Sel baskını yaşanan evlere ve tıkanan logarlara bizzat müdahele eden Başkan Adamhasan, ‘’Sel felaketi dolayısıyla zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Sel felaketinin açtığı yaralar sarılacaktır. İlk saatlerden bu yana vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Belediye imkanlarının kısıtlı olmasından dolayı ASKİ araçları süratle yardıma gelerek sel felaketi yaşanan yerlere müdahele etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Sözlü ve ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, sel felaketine maruz kalan yerlerde incelemelerde bulundu. ASKİ imkanlarıyla su baskınlarına hızlıca müdahele etme imkanı bulduk. Yardıma gelen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

 

 

Altyapı proplemlerine değinen Başkan Adamhasan, ‘’İlçemizin her tarafında altyapı yok. Yapılmış olan altyapı ise yetersizdir. Yirmilik büzlerin dahi yerleştirildiği altyapıdan bahsediyoruz. Logarların büyük çoğunluğu tıkalı durumdadır. Bu şartlarda bir belediye teslim aldık. İmamoğlu’nun altyapı propleminin çözülmesi için bütün altyapının yeniden yapılması gerekmektedir. Yaşadığımız sel felaketi altyapının yeniden yapılması gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Sel felaketinin neticelerini yerinde inceleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ve ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, altyapının yenilenmesi hususunu dile getirmişlerdir.’’ dedi.

 

HÜSEYİN SÖZLÜ İMAMOĞLU’NA SAHİP ÇIKTI

 

Sel felaketinin başladığından itibaren ilk saatlerde büyükşehir imkanlarını İmamoğlu’na seferber ettiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ‘’Sel felaketinden dolayı zarar görmüş ev ve işyerlerini ziyaret ettim. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundum. İmamoğlu ilçesinde düzgün bir altyapı olsaydı bugün yaşadıklarımızı yaşamamış olacaktık. Geçmişte gereken hizmeti alamayan İmamoğlu’na biz gereken hizmeti yapacağız. İmamoğlu’nun altyapısını yeniden gözden geçireceğiz. İmamoğlu’na sahip çıkacağız. ‘’ dedi.

 

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

halil şahin
26 Mayıs 2014 - 19:32

selamünaleyküm cümleten….. duyunca üzüldüm imamoglu halkına.. aslında buradan çooook lanet okumam gerek ama.. bu ilçeyi yıllardır dar fikir ve koltuk ve rant üzerine düşünüp yönetenleri allaha havale ediyorum.. eger ki bu altyapı olayı gerçek anlamda yıllar öncesinden yapılsaydı..en azından bukdadar çok vahim durumlar çıkmazdı ortaya.. zaman zaman hep demişimdir GAZİ ADAMHASAN başkana ve ekibine..işiniz gerçekten zor ve meşekkatli.. ama şuna inanıyorum ki uzun vadede güzel işler yapacaklardır.. sadece İMAMOGLU halkımız sabırlı olsun yeterki..UNUTMAYALIM Kİ KİMSENİN ELİNDE SİHİRLİ DEGNEK YOK… onun için biraz sabır.. yapılan her hizmet halkımızın yararına oldugu da gözlerden kaçırımasın.. partisi ve görüşü önemli degil benim için.. ama GAZİ beyi yıllardır tanırım.. deyim yerindeyse YAPTIKLARI,,YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR.. tüm belediye personeline allahtan kolaylık dilerim.. geçmiş olsun halkımıza..

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika