Dolar : Alış : 3.8098 / Satış : 3.8167
Euro : Alış : 4.6647 / Satış : 4.6731
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş Yeniden MHP Adayı

20 Haziran 2013 - 865 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş Yeniden MHP Adayı
Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş Yeniden MHP Adayı

MHP’li Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, MHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende, yeniden MHP Aladağ Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı yeniden aday gösterdikten sonra Adana’da ikinci Belediye Başkan Adayı olarak, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş’ı yeniden aday olarak belirlendiğini açıkladı. Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, tebrikleri kabul ettikten sonra partililere karanfil dağıttı ve ilçesinin ürünü olan kiraz ikram etti.

MHP Adana İl binasında düzenlenen törende, MYK Üyesi Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolçu, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Özcan, MHP Aladağ İlçe Başkanı Ali Demir, MHP Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu  İlçelerin Belediye Başkan Aday Adayları ve partililer hazır bulundu.

MHP ADANA İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU’NUN KONUŞMASI

İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza ve Aday Adaylarımıza, basın mensubu arkadaşlarımıza ve dava arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Bugün Aladağ Belediye Başkan Adayımızı açıklamak için burada toplandık. Adana’da ilk olarak Pozantı’da mevcut Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çay’ın adayımız olduğunu açıklamıştık. Şimdi de ikinci olarak Aladağ Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Baş’ın tekrar adayımız olduğunu kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

2009’da yapılan Yerel Seçimlerde adayımız olan Yusuf Baş, başarılı bir çalışma gösterip Belediye Başkanlığını kazanmıştı. 2009 yılından beri Aladağ ilçemize onurla hizmet eden Sayın Yusuf Baş, başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken, takdir edilen bir isim olmuştur. Hizmet dönemi içerisinde halkla kucaklaşan, hizmet sevdası eksilmeyen, teşkilatlarımızla uyum içinde çalışan Yusuf Baş, inanıyorum ki yeni dönemde de tekrar Aladağlı hemşehrilerimize hizmet etme şerefine nail olacaktır.

Önümüzdeki Yerel Seçimler ülkemizin içerisinde durumu da göz önüne aldığımızda Türk Milliyetçileri açısından önemli bir seçim olacaktır. Türk Milletimizin, evlatları olan Türk Milliyetçilerine sahip çıkacağına inanıyoruz. Türk Milliyetçileri de aday olan dava arkadaşlarına sahip çıkıp canla başla çalışacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Adana’da Belediyelerin alayına talip olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Belediye Başkan Adaylarımıza başarılar diliyorum.

MHP ADANA MİLLETVEKİLİ MUHARREM VARLI’NIN KONUŞMASI

Sayın İl Başkanımız Mustafa İzgioğlu’nun da bahsettiği gibi, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş’ı yeniden aday olduğunu ilan etmek için buradayız. Her zaman gururla söylüyorum ki, Yusuf Baş her ortamda duruşuyla kişiliğiyle Ülkücüye layık bir şekilde davranış sergileyen bir arkadaşımızdır. Hoşgörüye, saygıya ihtiyacın daha çok olduğu bir dönemde Yusuf Baş, bu özellikleriyle ön plana çıktı. Her Ülkücüye de görevdeyken, Yusuf Baş gibi alçak gönüllü bir şekilde Belediye Başkanlığı yapmasını diliyorum.

MHP olarak Yerel Seçimlere en iyi şekilde hazırlanmak durumundayız. Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, mutabakata vardığımız yerlerde Belediye Başkan Adayımızı açıklamamızı istemiştir. Bugün burada bunu yapıyoruz.

MHP, Yerel Seçimlerde iktidar alternatifi olacak bir güce erişmelidir. Çünkü, Türkiye AKP eliyle bölünmeye götürülüyor ve büyük bir tehlike altındadır. Bu tehlikeyi gören Türk Milletimizin, MHP’yi iktidar alternatifi yapacak oyları MHP’ye vereceğine inanıyorum. MHP, iktidar alternatifi olmazsa, Amerikan uşaklarını durduramayız. Türk Milletimiz bilmelidir ki, Ülkücüler ayaktadır ve biz ayakta olduğumuz müddetçe ülkemizi böldürmeyeceğiz. Bu mesajı halkımıza iyi verebilmek için daha çok çalışmalıyız.

Bölücülerle AKP’nin İmralı’da pazarlık yaptığı bir ortamdan Gezi Parkı tartışmalarının yaşandığı bir ortama sürükleniverdik. Türk Milliyetçilerinin önünü kesmek için bir oyun tezgahlandı. Yeşili koruma adına ya da sadece AKP’nin zulümlerine karşı duruş sergilemek için eylem yapan gençlerimizi ayrı tutarak söylüyorum. Gezi Parkı protestoları başlayınca, ülkemizde bölücülüğün konuşulması engellendi.

Gezi Parkı eylemleri, bizzat Başbakan ve Hükümet tarafından körüklenmeye başlandı. AKP, bitişini durdurmak için Gezi Parkı eylemlerini koz olarak kullanıyor. Bakınız bu günlerde Diyarbakır’da bölünme ve federasyonun konuşulduğu konferans yapıldı. Kimse bunu konuşuyor mu? Medyalar, Diyarbakır’da başlatılan sözde Kuzey Kürdistan kurulması çalışmalarını göstermiyor. Sadece Genel Başkanımız Grup Toplantısı’nda bu konuya değindi. Onun dışında başka çevreler suspus oldu. Medyalar varsa yoksa Gezi Parkı’nı tartışıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek isteyenlere AKP Hükümetince cevap verilmiyor. PKK’ya seslerini çıkaramıyorlar. Gezi Parkı’nda bölücülere karşı mitingler düzenlediğini söyleyen Erdoğan, İmralı’da bölücü terör örgütü PKK ile masada pazarlık yapan Hükümetin başı değil miydi? Halkımız hain, sinsi oyunun farkına varmalıdır.

Bu ülkeyi seven, bu toprakları seven, bölünmeyi istemeyen herkes üzerine düşen görevi yapmak zorunda olduğu bir döneme girdik. Bu bağlamda Yerel Seçimler demokratik bir Milli Mücadeledir. Başta büyükşehirler olmak üzere ilçe belediyelerini kazanmalıyız. Ancak o zaman bölücü zihniyete, Amerikan uşaklarına ders vermiş oluruz. İnşallah bu dersi vereceğiz.

 

MHP MYK ÜYESİ MEHMET METANET ÇULHAOĞLU’NUN KONUŞMASI

AKP lideri Erdoğan balkon konuşmasında partisini muhafazakar demokrat olarak tanımlamıştı. O günden bu yana AKP’nin hiç de muhafazakar demokrat olmadığı görüldü ve bunu artık bütün dünya biliyor. En iyi de Adana biliyor. MHP’den 240 bine yakın oy ile seçilmiş belediye başkanımız Aytaç Durak, 38 aydır görevine döndürülmüyor. Görevden alınan PKK’lı Belediye Başkanları hapisten çıkıp görevine geri oturdular. Ancak Aytaç Durak görevine döndürülmüyor.

Ey AKP, muhafazakar demokratlığınız buysa, yaptıklarınız demokratlık değil adaletsizliktir, zalimliktir. Esasen MHP’li Belediye Başkanlarımızın uygulamalarına bakıldığında muhafazakar demokratlığı herkese gösterdiklerini görebilirsiniz. Bundan sonra da muhafazakar demokrat olmaya devam edeceklerdir.

ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI YUSUF BAŞ’IN KONUŞMASI

İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, Basın mensubu arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, yeniden Belediye Başkan Adayı olduğumdan dolayı yapılan bu törene katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Hoş geldiniz.

Yusuf Hoca olarak çıktığımız yolda Aladağlı seçmenlerim de bilirler ki, hiç değişmedik, duruşumuzdan taviz vermedik ve tevazuyu elden bırakmadık. Bizim ilkemiz hiçbir ayrım ve kayırma olmaksızın partili-partisiz tüm hemşerilerimize eşit hizmet götürmektir. Bizim ilkemiz samimiyet, hizmet ve gayrettir.

Düşüncelere daldığımızda bu davaya hizmet etme emeğimizi hatırladığımız olur. Ancak Türk İslam Sancaktarlığı Davamızın Şehitleri aklıma gelir. Bizim Şehitlerimizden daha mı çok emeğimiz var? Elbetteki hayır. O yüzden gerideki emekleri bir yana koyup daha çok emek vererek başarılı olmaya çalışmalıyız. Allah’ın izni, hemşehrilerimizin ve teşkilatlarımızın desteğiyle Aladağ’da yine açık arayla kazanıp, hizmet kervanını koşturacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Saygıdeğer Genel Başkanımız olmak üzere, İl ve İlçe Başkanıma tekrar aday gösterilmemden dolayı teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sizlere ve Aladağlı seçmenlerime bundan sonra da layık olmaya çalışacağım. Allah’a emanet olunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ali TÜRKMEN
21 Haziran 2013 - 12:58

Yusuf Baş beyi yeniden belediye başkanlığına aday gösterilmesinden dolayı tebrik ediyor, bu güne kadar yaptığı başarılı hizmetlerini göz önüne alarak Aladağlı hemşehrilerimizin kendisini yeniden Belediye Başkanı olarak seçeceklerine dair inancımla birlikte kendisine başarılar diliyorum.

ÖKKEŞ YAVUZ
22 Haziran 2013 - 11:05

Adana’a yılın en başarılı Belediye Başkanımız Yusuf Baş’a başarılar diliyorum. Ülkücü Hareket seninledir. Allah’a emanet ol.

SARIÇAMLI YİĞİT
22 Haziran 2013 - 12:48

Yusuf yüzlü Başkanım yolun açık olsun.

HAYRETTİN ŞAYBAK
23 Haziran 2013 - 05:48

BEN DÜNYADA BÖYLE GÜZEL İNSAN GÖRMEDİM ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YUSUF BAŞ.IN MAKAM DERDİ YOK MAKAMI HERKESE AÇIK 7.DEN 70.E DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARI GİBİ KORUMA YOK RENDAVU YOK NORMAL VATANDAŞ GİBİ İSTEDİĞN ZAMAN ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞ BU DEVİRDE BÖYLE VATANDAŞ İLE İÇ İÇE BELEDİYE BAŞKANI BULMAK ÇOK ZOR GELİN MEVCUT BAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKALIM ALADAĞ İLÇEMİZİ ĞÜZELEŞTİYOR VE GELİŞTİYOR ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YUSUF BAŞ.YAPTIKLARI HİZMETLERDEN DOLAYI GURUR DUYUYORUM BAŞARILARIN DEVAMI DİLEGİYLE

SÜLEYMAN
25 Haziran 2013 - 20:08

sayın başkanım; başarılarınızın devamını dilerim.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika