Dolar : Alış : 5.5274 / Satış : 5.5373
Euro : Alış : 6.2630 / Satış : 6.2743
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKP’nin Müslümanı Müslümana Kırdırtma Politikası

03 Temmuz 2014 - 311 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlarımız»Rıza ALTUNIŞIK»AKP’nin Müslümanı Müslümana Kırdırtma Politikası
AKP’nin Müslümanı Müslümana Kırdırtma Politikası

ABD’nin Irak işgaliyle başlayan Ortadoğu’daki gelişmelerin “etnik ve mezhep savaşına dönüşeceğini” söylediğimizde, Erdoğan’ın ağzına bakan AKP’li dostlarımız “siz yeni dünyayı okuyamıyorsunuz” diye itiraz etmişlerdi.

 

İçinde bulunduğumuz coğrafyadaki ateşin Türkiye’ye de büyük zarar vereceğini, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozma ihtimalinin yüksek olduğunu dillendirdiğimizde, aynı kişiler koro halinde “Ortadoğu’ya gelen demokrasiden Türkiye bölgesel güç olarak çıkacak” diye gece gündüz yayınlar yapıyorlardı.

 

“Irak, Libya ve Suriye’nin diktatörlerden kurtulması yabancı işgalleri ile değil, aşama aşama kendi iç dinamikleri ile olması gerekir” dediğimizde, sayın başbakan ABD-İsrail eksenindeki BOP’un Ortadoğu’ya barış ve demokrasi getireceğini savunmuş “bizimde BOP’da bir görevimiz var” diyerek asıl misyonunu ifşa etmişti.

 

AKP iktidarı dış politikada yanlış iliklediği ilk düğmeyi değişik fırsatlar doğmasına rağmen düzeltme yoluna gitmedi. Düzeltmekten ziyade Türkiye ve coğrafyamızdaki soydaşlarımızın canlarını yakacak kanlarını akıtacak belaları üzerimize çekecek adımlar atmaya devam etti.

 

Irak ve Libya İşgallerindeki katliamlardan ders değil haz alırcasına hareket eden Erdoğan “Suriye’deki Esad rejimini yıkmaları için” değişik terör örgütlerine lojistik ekonomik askeri ve silah yardımı yaptı. Bölge o hale geldi ki ABD ve İsrail’in kirli çıkarlarına dur diyebilecek ne bir devlet ne de bir devlet adamı kalmadı. Maalesef Erdoğan’ın eş başkanlığını yaptığı kanlı BOP tıkır tıkır işledi. Ve maalesef Erdoğan’ın dış politikası adeta, Müslümanı Müslümana kırdırmayı hedefleyen Siyonist planın bir parçası.

 

Ortadoğu’yu kan gölü haline getiren ve bu kanın ne zaman duracağını kimsenin kestiremediği kanlı plan hem bölgedeki soydaşlarımızı hem Arapları hem diğer halkları hem de Türkiye’yi içinden çıkılması çok zor bir sürece soktu.

 

Bu süreç öyle bir süreç ki batının 1500’lü yıllarda yaşadığı etnik ve mezhebi savaşları 600 sene sonra Ortadoğu coğrafyası yeniden yaşıyor. Müslümanım diyenler Müslümanı katlediyor, gücü yetmezse ABD, İsrail ve diğer batı ülkelerinin yardımını talep ediyor.

 

İslam adını kullanan envayi çeşit örgütler ortaya çıkmış kendisinden başka kimsenin inancını kabul etmediği gibi Tahammül göstermeyip insanlık dışı işkencelerle katlediyor. Peygamberimiz (SAV) veda hutbesinde bunun üzerinde önemle durur.

 

Müslümanın hayatının, hayatta olmasının ne kadar değerli olduğuna önemle vurgulayan bir dine ve bunu defalarca dile getiren peygamberimize rağmen müslüman kanı akıtmaya devam edenlerin Müslümanlığından şüphe duymaktayım.

 

Alemlere rahmet Peygamberi veda hutbesinde: “Ey insanlar! Sözümü iyi dinleyiniz! Bilmiyorum, belki bu seneden sonra sizinle burada bir daha buluşamayacağım. İnsanlar! Bugünleriniz nasıl mukaddes bir gün ise, bu aylarınız nasıl mukaddes bir ay ise, bu şehriniz (Mekke) nasıl mübarek bir şehir ise, canlarınız, mallarınız, namuslarınız da öyle mukaddestir, her türlü tecâvüzden korunmuştur. Ashabım! Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. O’da sizi yaptıklarınızdan dolayı sorguya çekecektir. Sakın benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve birbirinizin boynunu vurmayınız! Bu vasiyetimi, burada bulunanlar, bulunmayanlara ulaştırsın. Olabilir ki, burada bulunan kimse bunları daha iyi anlayan birisine ulaştırmış olur.” buyurmuştur.

 

Allah, Müslüman alemine özellikle de bin yıl İslam sancaktarlığı yapmış milletimize, aklını iyi kullanacak idrak ve feraset versin.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika