Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKP’li Belediye Başkanının Pisliklerine Haciz

16 Eylül 2014 - 1.456 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»AKP’li Belediye Başkanının Pisliklerine Haciz
AKP’li Belediye Başkanının Pisliklerine Haciz

İmamoğlu İlçesi’nin eski Belediye Başkanı AKP Adayı Kadir Altunköse’nin dönemine ait borçlardan dolayı İmamoğlu Belediyesi’nin makam aracına haciz işlemi yapılarak el konuldu.

 

AKP’li Kadir Altunköse, İmamoğlu Belediye Başkanlığı döneminde kötü bir yönetim sergileyerek belediyeyi borçlarını ödeyemez hale getirdi. Belediye Başkanlığı makam aracı üzerinde bulunan 32 adet haciz kararından birisinde yakalama emri vardı.

 

Resmi plakalı bir aracın haciz işlemlerinden dolayı yakalanmasının resmi kurumlar arasında sıkıntı oluşturmuştu. 30 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen MHP’li Gazi Adamhasan, resmi kurumların rahatça görevini yapması için kolaylık sağlayarak, Ertuğrul Gazi’yi anma proğramı dönüşü Ankara yolu üzerinde aracın emniyete teslim edilmesini sağladı.

 

AKP’li BELEDİYE BAŞKANI BELEDİYEYİ BATIRDI

 

AKP’li Belediye Başkanı Kadir Altunköse döneminde İmamoğlu Belediyesi borçlarını ödeyemez duruma geldi. Eski parayla trilyonlarca borcun altına giren İmamoğlu Belediyesi tam anlamıyla iflasın eşiğindeydi. İmamoğlu esnafı sattığı mal ve hizmetin karşılığını alamadığı için belediye ile iş yapmamaya başlamıştı.

 

Beş yıldır alacağını alamayan İmamoğlu esnafının imdadına yeni seçilen MHP’li Başkan Adamhasan yetişerek, İmamoğlu esnafının alacaklarını ödedi. Ancak çok pahalı fiyatlara yaptırılan yüksek bedelli faturalar, fiyat farklarından dolayı haksız kazanç elde edildiği şüphesi ve belediye bütçesinin ödemeye imkan vermediğinden dolayı ödenmedi.

 

MHP’Lİ BAŞKAN : BU AYIP KADİR ALTUNKÖSE’YE YETER

 

Yeni seçilen İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

‘’Belediyeyi devraldığımızda eski parayla 19 trilyona yakın borç devraldık. Bu borcun yaklaşık 5,5 trilyonu yeni Büyükşehir yasası gereği ASKİ’ye geçti. Geriye kalan 13,5 trilyonluk borca icralardan dolayı faizleri eklendiğinde borç miktarı 17 trilyonu geçmektedir.

 

Yeni Büyükşehir yasası gereği, İller Bankası’ndan gelen para nüfus ve ilçenin yüzölçümüne göre hesaplanıyor. Yüzölçümü küçük olan ilçemiz yeni yasadan kötü etkilendi. Gelen paranın % 40’ı Büyükşehir’e aktarıldığından dolayı, elimize geçen para kuşa döndü. Bu şartlarda eski belediye başkanının yaptığı bu borcu, seçim dönemimdeki beş yıllık gelirlerimizin tamamını versem yine borç kapanmıyor.

 

Eski belediye başkanına yakın çevreler, sanki borcu yapan kendileri değilmiş gibi makam aracının haciz işlemi gereği yakalama emrinin olmasının dedikodusunu yaparak gazetecileri bilgilendiriyorlar. Bu davranış tamamen utanmazlıklarının bir göstergesidir. İmamoğlu Belediyesi makam aracına haciz geliyorsa bu ayıp 32 adet haciz işlemine konu olan borçları yapan AKP’li Belediye Başkanı Kadir Altunköse’nin ayıbıdır.

 

Bu bağlamda, resmi aracın haczinde Emniyet mensuplarımızı zor durumda bırakmamak için aracın tesliminde kolaylık sağladık. Biz makam aracı sevdalısı değiliz. Biz halkımıza hizmet etme sevdalısıyız. Resmi plakalı makam aracı olmadan da halkımıza hizmet ederiz.’’

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

mitat serttaş
19 Eylül 2014 - 16:24

Ben bir imamoglulu olarak makam sevdalısı olmadıgını bildigim için GAZİ başkanı destekledim.onun bu işleri allahın izniyle çok hafif bir şekilde atlatacagını biliyor ve ona güveniyorm.CENABI MEVLAM ONUN YOLUNA ENGEL ÇIKARMAZ İNŞALLAH.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika