Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKP’li Altunköse Başbakan’a ve Kapıcılara Hakaret Etti

24 Eylül 2014 - 1.262 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»AKP’li Altunköse Başbakan’a ve Kapıcılara Hakaret Etti
AKP’li Altunköse Başbakan’a ve Kapıcılara Hakaret Etti

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, eski belediye başkanı olan AKP adayı Kadir Altunköse’nin yalan beyanlarına cevap verirken gerçekleri anlattı.

 

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, makam aracının haczedildiği haberinin üzerine beyanat veren eski belediye başkanı olan AKP adayı Kadir Altunköse’nin, ‘’Kapıcıdan idareci olmaz’’ söylemiyle alnının teriyle çalışan kapıcılara ve ‘’Söğüt’e makam aracıyla keyfiniz için giderek suç işlediniz’’   söylemiyle kendi lideri olan Başbakan’a, AKP Hükümetinin tüm Bakanlarına, Vali ve Kaymakamlara, tüm Belediye Başkanlarına, bürokratlara ve Emniyet Teşkilatına hakaret ettiğini söyledi.

 

 

KAPICILARIN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

 

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ’Kapıcıdan idareci olmaz’ diyen eski belediye başkanı ve AKP Adayı Kadir Altunköse’yi kınayarak, ‘’26 yıllık devlet memurluğu dönemimde hastanelerde Şef ve Müdür Yardımcılığı dahil olmak üzere çoğunlukla idarecilik yaptım. 2009 yerel seçimlerinde ‘iki serum takmayla belediye başkanı olunmaz’ diyen Altunköse bugün de ‘kapıcılık yapmakla belediye başkanı olunmaz’ diyor. Ben hayatımda serum takan hizmetli ve kapıcı olmadım. Ancak serum takan hizmetliler ve kapıcılar ile gurur duyuyorum. Onların ellerinden öpüyorum. Liseyi altı yılda zor bitiren hayatını köylerde mazot pompacılığı yaparak geçiren Altunköse’nin, Fakülte mezunu olan bana ‘idareci olmaz’ demesi manidardır. Kaldı ki, mazot pompacısı ya da kapıcı olunması neyi değiştirir? Herkes bu ülkenin saygıdeğer vatandaşıdır. Nihayetinde, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de tornacı çocuğudur.’’ dedi.

 

 

AKP ADAYI LİDERİNE VE BAŞBAKAN’A HAKARET ETMİŞTİR

 

Başkan Adamhasan, Ertuğrul Gazi’yi Anma törenine makam aracıyla gitmesinin normal olduğunu belirterek, ‘’Eski belediye başkanı Kadir Altunköse, Ertuğrul Gazi’yi Anma törenlerine makam aracıyla gidişimizi suç olarak değerlendirip ayıplamış. O törene, Altunköse’nin lideri ve Başbakan’ı da dahil, Vali ve Kaymakamlar ve tüm AKP’li belediye başkanları resmi makam aracıyla gelmişti. Yani Başbakan ve AKP’li Belediye Başkanları hangi imkanlar ile Söğüt’e gittiyse, ben ve diğer MHP’li Belediye Başkanları o imkanlarla gittik. Dolayısıyla Altunköse’ye göre ben suç işlemişsem, Başbakan ve AKP’li belediye başkanları da suç işlemiştir. Yiğit olan sözünde durur ve savcılığa suç duyurusunda bulunur. Altunköse, o törene katılan bütün devlet erkanı ve belediye başkanları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmazsa namerttir. Hodri meydan. Makam aracı ile günaşırı zamanlarda Adana’daki Adnan Menderes Bulvarı’na içki alemlerine giden AKP adayı Kadir Altınköse’nin, devleti yönetenlerin ve ilçeyi yönetenlerin Uluslararası bir etkinlik haline gelen Ertuğrul Gazi’yi Anma törenlerine katılmasını eleştirmesi manidardır.’’ dedi.

 

 

AKP ADAYI ALTUNKÖSE YALANCININ ÖNDE GİDENİDİR

 

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Altunkösenin yalanlarını ortaya çıkararak, ‘’Altunköse, kendisinden önceki belediye başkanı Talat Sırkıntı’dan eski parayla 14 trilyon borç devraldığını söylemiş. Yalanın kuyruklusu ancak bu kadar olur. Ancak, bilinen bir gerçek var ki, 50 yıllık İmamoğlu Belediyesi’nin tüm başkanlarının yaptığı borçtan daha fazla AKP adayı eski belediye başkanı Kadir Altunköse belediyeyi borçlandırmıştır. İmamoğlu esnafının beş yıllık alacağı olan 300 TL’yi dahi ödemekten aciz bir belediye başkanı olan Kadir Altunköse’nin, İmamoğlu esnafına beş yıllık döneminde ödemediği borçları bile biz ödedik.’’ dedi.

 

 

SIKILMAYAN SİNEK İLACI FATURALARINI ÖDEYEN SEN DEĞİL MİSİN?

 

Başkan Adamhasan, Kadir Altunköse’den hesap sorarak, ‘’Yılbaşından 30 Mart yerel seçimlerine kadar olan dönemde 80 bin TL civarındaki sinek ilacı alım faturasını Kadir Altunköse ödemiş. O döneme ait sinekle mücadele hiç olmadığı halde, bu sinek ilaçları nereye gitti? İlaç sıkılmadığına göre, bu fatura naylon fatura olmuyor mu? Hangi yandaşına bu parayı yedirdin? Müfettiş raporlarına giren arsa devir işleminde kimlere peşkeş çektin? Doğrudan temin evrakları olmayan faturaları muhasebe kayıtlarına neden zorla girdirdin? Belediye fırınının 3,5 yıllık gelirini hangi yandaşına peşkeş çektin? Bunların tamamı müfettiş raporlarında var. Çok yakında yargıya intikal edecek olan bu usülsüzlüklerin cezasını Kadir Altunköse mutlaka çekecektir.’’ dedi.

 

ALTUNKÖSE’NİN USÜLSÜZ VE PİS İŞLETTİĞİ YERLERİ KAPATTIM

 

Başkan Adamhasan, Altunköse’nin işlettiği usulsüz yerleri kapattığını belirterek, ‘’Altunköse, düğün salonunu kapattığımı söylemiş. Hayır kapatmadım. Tadilatını yaptırıp açacağım. Harabeye dönmüş eski haliyle açık tutamazdım. Altunköse fırını kapattığımı söylemiş. Evet kapattım. Belediye ekmek fırını hakkında Çevre İl Müdürlüğü’nün yazısı, ben daha mazbatayı almadan yerel seçimlerden sonraki ilk mesai günü faksla geldi. Yani Altunköse, fırını hijenik olmayan şartlarda işlettiği için bu yazı geldi. Altunköse, kiraya tutup harabeye çevirdiği fırın binasının iki yıllık kirasını ödemekten bile aciz birisidir. Altunköse’nin bu pisliğini de biz temizledik ve kira parasını ödedik. Hırsızlık ve pislik yuvası fırını çalıştırmadım. Ancak İmamoğlu esnafına ürettirdiğimiz ekmekleri belediye ekmek büfelerinde 50 kuruşa sattırıyorum. Nedir senin karın ağrın Kadir Altunköse?’’ diye sordu.

 

ALTUNKÖSE BELEDİYE ARAÇLARININ PLAKASINI ÇIKARMAKTAN ACİZDİ

 

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Eski belediye başkanının suç ilediğini belirterek, ‘’AKP adayı eski belediye başkanı Kadir Altunköse, belediyeye ait araçların plakasını çıkarmaktan aciz kalmış ve bu araçları İmamoğlu’nda gezdirerek suç işlemiştir. 2012 yılında Büyükşehir’den ilçemize devredilen Toros, Brodway ve iki adet Levent aracın resmi plakalarının olmadığını tespit ettik. Bu araçların plakalarını Nisan 2014’te biz çıkarttık. Çöp araçlarından birisini 2010 referandumu ve 2011 yerel seçimlerinde AKP’ye hizmet ettiğinden dolayı Çevre Bakanlığı kanalıyla belediyemize hibe edilmiş. Ancak Şubat 2014 yılında alınan üç adet çöp aracı vadeli alınmış. Yani araç filosunu genişlettim diyen Altunköse’nin aldığı üç adet çöp aracının parasının bir taksitini kendisi ödemiş geriye kalan 35 taksitini biz ödeyeceğiz. İtfaiye aracı yerinden zor kalkıyor tankı delik deşik bir haldeydi ve Altunköse zamanında hiçbir yangını söndüremeyip ev ve işyerleri cayır cayır yanmıştı. Belediyeyi devraldığımızda seçimden önce yeni lastik faturaları mevcut ama garajdaki araçlarda hiçbir yeni lastik yoktu. Hatta bir çok aracın jantları bile sökülmüş takoz üzerinde duruyordu. Araçların yarıdan fazlası bozuk tamir edilmemiş ve çürümeye bırakılmıştı. Biz bunları tamir ettirip ayağa kaldırdık. Hal böyle olmasına rağmen Altunköse hala utanmadan sıkılmadan, bozuk plak gibi car car konuşuyor.’’ dedi.

 

İCRALAR ALTUNKÖSE DÖNEMİNE AİTTİR

 

Başkan Adamhasan, Altunköse’nin belediyeyi batırdığını belirterek, ‘’Makam aracımıza ait 32 adet icra vardı. İcraya konu olan borçların tamamı AKP Adayı eski belediye başkanı Kadir Altunköse dönemine aittir. Altunköse, ‘icraya konu olan borçları ödeseydin’ demiş. Biz belediyeyi devraldığımızda Altunköse’nin yaptığı borçlardan dolayı gelen 32 adet haczin 24’ü mevcuttu. Ey Altunköse liseyi altı yılda bitirebilmiş birisi olarak bu kadar ileri zekalıydın da bu 24 hacze konu olan borcu neden ödemedin?’’ dedi.

 

ALTUNKÖSE SAVCIYA KÜL TABLASI FIRLATIP EMNİYETE SİLAHLI BASKIN YAPAN BİR EŞKİYA İDİ

 

Başkan Adamhasan, Altunköse’nin makam aracını emniyet’e teslim edişiyle ilgili yaptığı ahlaksız açıklamaya cevaben, ‘’Eski Belediye Başkanı Kadir Altunköse, makam aracını Emniyet’e teslim edişimizle ilgili ahlaksızca beyanatlar vermiş. Makam aracı üzerinde Altunköse’nin dönemine ait borçlardan dolayı yakalama emri vardı. Emniyet Teşkilatı resmi araca haciz işleminden dolayı zor durumda kalıyordu. Biz Emniyet Teşkilatına kolaylık sağladık ve aracı teslim ettik. Altunköse kendisinin teslim etmeyeceğini söylüyor. Doğrudur. Altunköse, devletimizin Savcısına kül tablası fırlatacak kadar saygısız, İlçe Emniyet Teşkilatı’na silahlı baskın yapacak kadar eşkiyadır. Bu suçların azmettiricisi kimdi? Belki de günahsız adamları hala hapiste yatmaktadır. Dolayısıyla biz makam aracını devlete ve hukuka olan saygımızdan teslim ettik. Altunköse gibi arkasında devletin olduğunu söyleyerek, devlete ve memurlarına saygısızlık yapmadık.’’ dedi.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KAİNAT DÜNYA
25 Eylül 2014 - 12:12

selamlar….. sayın başkanım,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, beyanatlarınızı okuyunca sizinle yine gurur duydum… şahsınızın imamoglu halkına seçilirken ben dahil size kefil olan herkesi haklı çıkarttıgınız için sonsuz teşekkür ederim. ümit ediyorum ki sayın İMAMOĞLU halkı bireysel suç duyurunda bulunursa <ESKİ BAŞKAN< için belkide bir ilk olur,, çünkü hep söyledim İMAMOĞLU HALKI İLÇESİNİN HAKKINI,,PARASINI,,ONURUNU kimseye yedirtmez çignetmez… kimbilir bu konular üzerine İMAMOĞLU İLÇEMİZ diger yerler için IŞIK olsun. yolunuz ve bahtınız açık olsun.. hayırlı ve başarılı görevler dilerim tüm ekibinize.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika