Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKP İktidarı Devlete Zarar Verdi

26 Ağustos 2014 - 227 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»AKP İktidarı Devlete Zarar Verdi
AKP İktidarı Devlete Zarar Verdi

AKP İktidarının çeşitli sebeplerle Torba Yasa’nı ertelenmesi, Maliye’yi vurdu. Mükellefler, kapsamın genişleyip, tarihin değişeceği umudu ile hem eski hem de güncel borçlarını ödemiyor.  

 

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören Torba Yasa Tasarısı görüşmelerinin ertelenmesi, Maliye’yi de vurdu. Tasarının gecikmesi ile birlikte mükellefler, kapsamın genişleyip, uygulama tarihinin değişeceği umuduyla, güncel borçlarını da ödemiyor.

 

 

Meclis tatile girince yaklaşık 20 milyon kişiyi ilgilendiren Torba Yasa Tasarısı’nın görüşmeleri yarım kaldı. Gecikme, güncel vergi ve prim ödemelerini de olumsuz etkiledi. Af yasası çıkacağı gerekçesiyle son aylarda güncel vergi ve prim tahsilatında düşüş oldu ve borçlu sayısı da arttı. Ödenmeyen vergi miktarı Haziran ayı itibarıyla Nisan ayına göre yaklaşık bir milyar lira artış gösterdi.

 

TBMM’ye Haziran ayında sunulan ve 38 gün Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldükten sonra 15 Temmuz’dan itibaren de TBMM Genel Kurulunda görüşülen 148 maddelik tasarının 126 maddesi tamamlandı. Tasarı ile 30 Nisan 2014 tarihi itibarıyla MTV ve araç muayene cezalarını ödemeyen 6 milyon kişinin 10,5 milyar lirayı bulan borcu da kapsama giriyor.

 

Araç muayenesini yaptırmayanlara uygulanan faiz ile, 31 Aralık 2013’den önce verilmiş, 120 liraya kadar olantrafik cezaları siliniyor. 30 Nisan 2014 öncesi dönemi kapsayan MTV vergilerinin asılları ödenirse, gecikme faizi ve gecikme zamları alınmayacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika