Dolar : Alış : 3.7874 / Satış : 3.7942
Euro : Alış : 4.6369 / Satış : 4.6453
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Ünsal Sarıçam Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı

21 Mayıs 2013 - 552 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Ahmet Ünsal Sarıçam Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı
Ahmet Ünsal Sarıçam Belediye Başkan A. Adaylığını Açıkladı

İş adamı Ahmet ÜNSAL’ ın MHP Sarıçam Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklama programına partili partisiz binlerce vatandaşın katıldığı gözlendi. İzdihamın yaşandığı miting alanında coşku ve heyecan dolu bir atmosfer hakimdi.

MHP’nin güçlü olduğu ilçelerden birisi olan Sarıçam’da aday adayı bolluğu yaşanırken, Kozanlılar Derneği Başkanı Ahmet Ünsal, Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu miting havasında geçen toplantıda açıkladı. Mitinge MHP tabanının yanı sıra DP, DSP, CHP ve AKP başta olmak üzere her siyasi parti ve görüşten insanın katılması dikkat çekti.

 

MHP Sarıçam Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet ÜNSAL yaptığı coşku dolu konuşmasında şunları söyledi:

Değerli Hemşehrilerim, Yol ve dava arkadaşlarım, hepinizi Yüce Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz şeref verdiniz. Her zamanki gibi, bu kutlu günde de bizleri yalnız bırakmadınız. Biz sizlerden razıyız, Cenab-ı Allah’ta sizlerden razı olsun.

Dostlarım, Bundan yaklaşık 4 yıl evvel inanmış ve kararlı üç-beş arkadaşımızla çıktığımız bu yolculukta zaman içinde bu sayı elli, yüz, bin hatta binlere ulaştı. Bakın şimdilerde meydanları doldurduk.

Hemşehrilerim. Siyaseti hiçbir zaman otellerde, motellerde, lobilerde yapmadık. Siyaset baronları ve toplum mühendisleri ile yapmadık. Siyaseti yalnızca bu Yüce Milletle yaptık. Yani bu kutlu yola çıkarken önce Allah’a sonra bu yüce Millete güvenerek çıktık.

Bu yüce Milletin acısında, tatlısında, iyi ve kötü gününde hep yanında olduk. Özetle, siyaseti önce yüce Allah’a, sonra bu yüce Millete güvenerek yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Siyaseti her zaman ve hayatımızın her anında ŞEREF için yaptık. Bunun algımızdaki karşılığı ise Yüce Türk Milletine hizmetten başka hiç bir şey değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Sayın Genel Başkanım Dr. Devlet BAHÇELİ bey olmak üzere, tüm çalışma arkadaşlarının, il, ilçe başkan ve yöneticilerimin, Ülkü ocakları ve Kadın kolları başkan ve yöneticilerimin, partili ve partisiz binlerce yol arkadaşımın olur ve teveccühleri ile Mensubu olmaktan her zaman büyük onur ve şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinden SARIÇAM Belediye Başkanlığına Aday Adaylığımı ilan ediyorum. Bu yolculukta da bu kardeşinizi, evladınızı yalnız bırakmayacağınıza olan inancım tamdır.

Yol arkadaşlarım, Burada bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Son günlerde Türk Milletine dayatılmaya çalışılan, bir açılım – saçılım saçmalığı sürüp gitmekte ve adeta Yüce Milletin sabrı denenmektedir. Orkestra şefliğini imralı’ daki köpeğin yaptığı dahili ve harici ne kadar bedbaht varsa hepsinin birlikte dillendirdiği bir ihanet türküsü söylenmekte…

Bu bağlamda, buradan hatırlatmak ve haykırmak istiyorum; Bu milletin sabrını denemeyin! 75 milyon Türk ölmeden, ocaklarımızdaki son ateş sönmeden bu cennet vatandan bir çakıl taşı dahi koparılamayacağını bilmeyenlere hatırlatmak isterim ki; 1071’ de bu cennet vatanın kapılarını bu yüce Millete açan Malazgirt’teki Alpaslan ve askerlerinin iman, inanç ve anlayışı ne ise bugün bu meydanda ki iman, inanç ve anlayış aynıdır.

1453’ te bir çağı, kapatıp bir çağı açan, Konstantinapol’ü İstanbul yapan Fatih Sultan Mehmet Han ve askerlerinin iman, inanç, ve kararlılığı ne ise bugün bu meydandaki iman, inanç ve kararlılık aynıdır!.

1915’ te yedi düveli denize döken, Çanakkale’ yi geçilmez yapan büyük komutan ve askerinin iman, inanç ve kararlığı ne ise bugün bu meydandaki iman, inanç ve kararlılık aynıdır!..

1919’ da Samsun’ da güneş gibi doğan Mustafa Kemal ve askerinin, inanç ve kararlılığı ne ise bugün bu meydandaki inanç ve kararlılık aynıdır. Ve ebediyyen aynı kalacaktır!

Yüce Atatürk ne diyordu; iktidara sahip olanları gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri siyasi ikballerini, müstevlilerin siyasi ikballeri ile tevhid edebilirler…

İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmak, korumak ve kollamaktır. Muhtaç olduğun yegane kudret; damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika