Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana14°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2515 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adana’da Çukurova Kitap Fuarı Açıldı

05 Ocak 2020 - 36 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Adana’da Çukurova Kitap Fuarı Açıldı
Adana’da Çukurova Kitap Fuarı Açıldı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen, 13. Çukurova Kitap Fuarı’nın açılış törenini gerçekleştirdi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 13. Çukurova Kitap Fuarı’nın açılış törenini gerçekleştirdi. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılışı yapılan fuarın, 4-12 Ocak 2020 tarihleri arasında halka hizmet vereceği bildirildi.

ÇUKUROVA KİTAP FUARI BÖLGEMİZİN EN BÜYÜK KİTAP FUARIDIR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, açılışta yaptığı konuşmada, ”2020’nin ilk günlerinde, yeni yılın getirdiği yeni umutlarla ve yeni heyecanlarla bu yılın ilk fuarının kitap fuarı olmasından memnun olduğumuzu ifade etmek isterim. Karanlık zihniyetlerin ve cehaletin, en büyük düşmanı hiç kuşkusuz kitaplardır. Kitap Fuarları ise okuyan, okuduğunu iyi yorumlayan, olayları geniş açıdan gören, bilgisini insanımızın ve insanlığın hizmetine sunan kitlelerin buluştuğu müstesna ortamlardır. Ülkemizin önemli kitap fuarlarından biri olan Çukurova Kitap Fuarı da onlarca yazar ve yayınevini, binlerce okuyucuyla bir araya getiren, bölgemizin en büyük kitap fuarıdır. Bu bağlamda düzenlenecek etkinlikler, söyleşiler ve imza günleriyle Adana kültür dünyasını aydınlatacak fuarın, bu yıl da büyük etki oluşturacağına ve ziyaretçi rekoru kıracağına yürekten inanıyorum.” dedi.

ADANA KÜLTÜR VE SANATIN GÜNEYDEKİ BAŞKENTİDİR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ”Dünden bugüne Çukurova’da pek çok şair, yazar ve sanatçının yetişerek Türkiye’nin kültür ve sanat dünyasını aydınlattı. Bugün de ziyaretçi olarak bu kapıdan giren çocuklarımız, geleceğin güçlü kalemlerine dönüşecek; sanat ve edebiyat dünyamıza yön vereceklerdir. Adana, kültür ve sanatın Güneydeki başkentidir. Artık gelenekselleşen Çukurova Kitap Fuarı, Uluslararası Tiyatro Festivali, Uluslararası Altın Koza Film Festivali, Portakal Çiçeği Karnavalı ve Adana Lezzet Festivali birer Adana markası olarak vitrindeki yerini almıştır. Hedefimiz, tüm bu etkinlikler vasıtasıyla Adana’nın sosyal ve kültürel yaşantısına hizmet etmek, Adana’nın tanınmasını ve bilinmesini artırmaktır. Gelecek dönemde de bu ve benzeri etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Her alanda olduğu gibi edebiyat, kültür ve sanat alanlarında da kamu, özel sektör ve STK’larla el ele vererek Adana’yı yılın her günü sanat ve sanatçıyla buluşturacağız. Adana’da kültür ve sanat meşalesinin alevini, her daim diri tutacağız.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika