Dolar : Alış : 5.4037 / Satış : 5.4134
Euro : Alış : 6.1605 / Satış : 6.1716
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adana ve Gaziantep Güçbirliği İçin Hazır

11 Haziran 2014 - 146 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Adana ve Gaziantep Güçbirliği İçin Hazır
Adana ve Gaziantep Güçbirliği İçin Hazır

 

Bölgedeki illerin güçbirliği yaparak her açıdan daha da büyüyebileceğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, buna olabildiğince katkı koymaya hazır olduklarını ifade etti.

 

BİRLİKTELİĞİN SİNERJİSİNDEN YARARLANILMALI

Başkan Hüseyin Sözlü, “Bölgedeki iller birbirini beslemeli ve birlikteliğin sinerjisinden yararlanılmalı. Güney kuşağında yeni bir alternatif koridor açmak zorundayız. Marmara Bölgesi’nin yükünü paylaşacak, Marmara’yla rekabet edecek, Marmara’nın belki bir gün önüne geçecek yapılanmayı hayata geçirmeliyiz. Marmara’ya göre bizim bölgemiz son derece bakir. Denizimiz, ulaşımımız, otoyollarımız oradan daha bakir, daha elverişli, boğucu değil, daha ulaşılabilir, ekonomik… Yakında açılacak bölgesel havalimanıyla büyük operasyonlar başlayacak. Operasyon merkezi olacak burası. Tek parçada Gaziantep’ten Mersin’e bölgeyi İstanbul’un rakibi yapalım. Gaziantep, Osmaniye, Hatay, Adana ve Mersin birlikte çok daha güçlü olur” dedi.

 

 

ADANA’DAN DİREKT UÇUŞLARIN ARTMASI BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ

Adana’dan Beyrut’a direkt uçuşların başladığını, Şam’a, Halep’e, Bağdat’a, Musul’a, Kerkük’e, Erbil’e, Bakü’ye, Bodrum’a da direkt uçak seferlerinin başlamasının iyi olacağını, böylece bölgenin gücünün artacağını kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, direkt seferlerden yararlanmak için Gaziantep’ten Adana’ya kolayca gelinebileceğini açıkladı.

 

SANAYİCİ DOSTUYUZ

Adana’nın sanayi üretimini artırmak ve sanayide önemli bir hamle yapmak adına faaliyetleri de hızlandırdıklarını anlatan Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “11 kooperatiften oluşan Metal Sanayi Sitesi’ni toparlayıp, oradaki üretimi, ihracatı artırma planımız var. Sanayici dostu bir üslupla çalışıyorum. AOSB, ATB, ATO, ADASO başkanlarıyla sürekli görüşüyoruz ve projelere birlikte imza atma adına kararlıyız. Allah’ın izniyle kısa sürede Adana’da kaynaşmayı sağladık.”

 

 

GAZİANTEP’İN BAŞARISINI BİRLİKTELİĞE BORÇLUYUZ

Eyüp Bartın da, bölgesel birlikteliğin önemi konusunda Başkan Hüseyin Sözlü’ye katıldığını vurgulayarak, “10 yıldır, Gaziantep’le Adana’yı, Gaziantep’le Kahramanmaraş’ı nasıl barıştırabiliriz, nasıl iç içe alabiliriz bunun derdindeyim. Umarım bununla ilgili önemli adımlar atabiliriz. Bundan sonra biz bölgeyi kurtarmalıyız. Tek başına Gaziantep’i kurtarmak bir işe yaramaz. Gaziantep’in son dönemdeki başarısını ortak hareket etmeye, birlikteliğe borçluyuz. Adana’nın da buna ihtiyacı var” diye konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika