Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Adana Büyükşehir Aladağ İçin Seferber Oluyor

16 Temmuz 2014 - 234 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Adana Büyükşehir Aladağ İçin Seferber Oluyor
Adana Büyükşehir Aladağ İçin Seferber Oluyor

 

Önceki akşam Aladağ’a giden Başkan Hüseyin Sözlü ve belediye bürokratları önce halkla birlikte iftar yemeği yedi, ardından ilçenin sorunlarının çözümü için geniş katılımlı toplantı düzenledi.

 

 

BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ

İftar yemeğinde halka hitap eden Başkan Hüseyin Sözlü, etkinliğin bir ziyafet değil, dayanışma yemeği olduğunu söyledi. Başkan Sözlü, “Ramazan ayının manevi ikliminde, bereketli günlerinde müminlerin birbirine daha yakın olma, samimi yaklaşma eğilimi vardır. Biz de bundan istifade ederek küçük hesapların bir yana bırakıldığı dayanışma yemeğinde bir araya gelmek istedik. Değerli Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah Aladağ’a güzel hizmetleri birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

MÜSLÜMAN COĞRAFYADA AKAN KAN DURSUN, ACI DİNSİN

Türkiye’ye komşu Müslüman ülkelerde süren savaşlarla ilgili de görüş belirten Başkan Sözlü, “Bu mübarek ayın maneviyatını bizim gibi idrak edemeyen, yanıbaşımızda kan ve gözyaşı içinde Ramazan ayını geçirmeye çalışan kardeşlerimizin de, bizler gibi güzel iklimde Ramazan ayını geçirmesini diliyoruz. Tuttuğumuz orucun, ibadetimizin, kardeşlerimizin de aynı güzelliği yaşamasına vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Yanıbaşımızdaki İslam coğrafyasında savaş devam ediyor. Ölen de öldürülen de ‘Allahu ekber’ diyen insanlar. Canlar gidiyor, canlar heba oluyor. Müslüman Türkmenlerin, Irak’ta, Suriye’de kanları akıyor. İsrail’in Gazze’ye saldırılarında da insanlar ölüyor ve hayatını kaybedenlerin yarısı çocuk. Cenab-ı Allah, dökülen kanın durması, acıların dinmesi için inşallah Ramazan ayını vesile eder” diye konuştu.

 

 

MESAİ ARKADAŞLARMIZLA BİRLİKTE BURADAYIZ

Yaklaşık 3 ay önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, şöyle devam etti: “30 Mart 2014’te vilayet sınırlarının Büyükşehir sınırı haline geldiği yeni bir yasa devreye girdi. Aladağ ve Aladağ’ın, eski adıyla köyleri, yeni adıyla mahalleleri de Büyükşehirimizin hizmet sınırları dahilinde. Büyükşehir olarak dertlerinize derman, yaralarınıza merhem olmak için vargücümüzle çalışacağız. Bize olan güveninizi boşa çıkarmamak, bu güvene layık olmak için çok çaba sarf edeceğiz. Bugün mesai arkadaşlarımız da burada. Her türlü siyasi mülahazanın, değerlendirmenin dışında, Aladağ’a nasıl hizmet edeceğimizin çabası içinde olacağız. Allah’ın izniyle de gereken hizmetleri teker teker yerine getireceğiz. Arkadaşlarımız Aladağ’daki yol problemiyle ilgili proje ve altyapı çalışmalarını yaptılar. Bu sıkıntınızı inşallah çözeceğiz. Bunlar kısa vadedeki hizmetler olacak. Orta vadede Aladağ’ı Pozantı’ya bağlayan yolu da yapacağız. Siyaset ikinci planda, hizmet ön planda olacak. Rahmet ve bereketin olduğu Ramazan ayında Allah rızasından önemli hiçbir şey yok. Hiçbir beklenti içine girmeden bu devlete, bu millet sadakatle bağlı oldunuz. Sadece bu nedenle bile layık olduğunuz hizmetleri sizlere sunacağız. Davetimize icabetinizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”

 

 

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

İftar yemeğinin ardından Aladağ’ın kamu yöneticileri, belediye başkanı, muhtarlar ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle Büyükşehir bürokratlarının iştirak ettiği geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Aladağ’ın sorunlarının ortaya konup tartışıldığı, çözüm önerilerinin sunulduğu  toplantıda, belediye bürokratları; muhtarların ve ilçe yöneticilerinin sorularını cevapladı, çözüm planlarını açıkladı.

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika