Dolar : Alış : 5.8915 / Satış : 5.9021
Euro : Alış : 6.5012 / Satış : 6.5129
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana32°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1774 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD’nin İkinci Yüzü Operasyonu Durdurmak İstedi

08 Ekim 2019 - 73 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»ABD’nin İkinci Yüzü Operasyonu Durdurmak İstedi
ABD’nin İkinci Yüzü Operasyonu Durdurmak İstedi

ABD askerlerinin Suriye sınırından çekilmesiyle birlikte, Amerika’nın siyasileri ve bürokratları operasyona itiraz ederek, operasyonun durdurulması için kamuoyunu ve dünya siyasetini yönlendirmek için düğmeye bastı.

AMERİKA’NIN İKİNCİ YÜZÜ TEPKİLERE BAŞLADI

ABD Başkanı Trump’ın ABD askerlerini Suriye sınırından çekilmesi konusundaki açıklaması ve Türkiye’nin harekata başlamasıyla birlikte, ABD’nin ikinci yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Bir yandan ABD Başkanı Trump Türkiye ekonomisiyle ilgili ilginç mesajları verirken, öte yandan tüm Amerikalı PKK sevicileri operasyonun durması için peşpeşe açıklamalar yapmaya başladı.

HİLLARY CLİNTON, HAREKATI KÜRTLERE İHANET OLARAK GÖRDÜ

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, ABD Başkanı’nın kararını mide bulandırıcı olarak değerlendirerek, “Açık olalım. Başkan sadık müttefiklerimiz ve ABD’nin çıkarları yerine Türkiye ve Rusya’nın otoriter liderlerinin tarafında yer alıyor. Mide bulandırıcı kararı hem ettiği yemin ve makamına hem Kürtlere ihanet niteliğindedir.” dedi.

NİKKİ HALEY, TÜRKİYE’NİN DOSTLARI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

ABD’nin eski BM Temsilcisi Nikki Haley, “Her zaman müttefiklerimizin arkasını kollamalıyız, Kürtler Suriye’de DAEŞ’e karşı başarılı mücadelemizde etkili oldu. Onları ölüme terk etmek büyük bir hata. Türkiye bizim dostumuz değil” dedi.

SENATÖR GRAHAM HAREKATI FELAKET OLARAK DEĞERLENDİRDİ

ABD Güney Carolina senatörü Lindsey Graham, ABD’nin Suriye’den askeri varlığını çekmesini felaket olarak değerlendirerek, “Başkan Trump’ın kuzey Suriye ile ilgili aldığı kararın tüm detaylarını bilmiyorum. Eğer haberler doğruysa felaket geliyorum diyor. Bu DAEŞ’in geri dönüşü demektir. Kürt güçlerinin Esad ve İran safına geçmesi demektir. Türkiye ile ABD kongresinin ilişkilerinin mahvedilmesi demektir. Kürtlerin terk edilmesi ABD’nin onurunun lekelenmesi demektir.Eğer bu plan devam ederse beraberinde kararın tersine çevrilmesini ve sorulmasını isteyen bir Senato kararını getirecek.”dedi.

MCGURK, PKK’YI MÜTTEFİK GÖRDÜ

ABD’nin eski Suriye Temsilcisi Brett McGurk, “Trump başkomutan değil, kafa yormadan bilinçsizce fevri kararlar alıyor. Zor durumda kaldığında müttefiklerimizi açığa çıkarıyor.Türkiye’nin önerdiği güvenli bölge, Hristiyanlar, Kürtler ve diğer hassas azınlıklar dahil olmak üzere, Türkiye’nin 30 km sınırını Suriye’ye etkili bir şekilde genişletecektir. Diplomatlarımız böyle bir hainliği önlemek için bir plan üzerinde çalışıyorlardı. Pompeo nerede?” dedi.

RUBEN GALLEGO: İSTİKRARSIZLAŞTIRICI HAMLE

ABD Kongresi Arizona Eyaleti Üyesi Ruben Gallego, harekatı değerlendirerek, “Ortadoğu’da yapılabilecek en istikrarsızlaştırıcı hamlelerden birisidir. “Kürtler bir daha asla Amerika’ya güvenmeyecek. Kendilerini korumak için yeni ittifaklar veya bağımsızlık arayacaklar. Pompeo yine başarısız oldu.”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , , ,
TemaFabrika