ADANA
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
30°C / 20°C

 • AKP’li Belediye Başkanının Pisliklerine Haciz
  AKP’li Belediye Başkanının Pisliklerine Haciz
 • İşte Adana’daki Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlarımız
  İşte Adana’daki Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamla
 • Büyükşehir Yasası İlçe Belediyelerini Hiçleştirdi
  Büyükşehir Yasası İlçe Belediyelerini Hiçleştirdi
 • Kızıldağ Şenlikleri’nde Ülkücüler Coştu
  Kızıldağ Şenlikleri’nde Ülkücüler Coştu
 • Başkan Adamhasan Halkın Adamı Olduğunu Gösterdi
  Başkan Adamhasan Halkın Adamı Olduğunu Gösterdi
 • Adanalı Heyecanlı, Devlet Bahçeli Adana’da
  Adanalı Heyecanlı, Devlet Bahçeli Adana’da
 • Ruhi Ersoy Adana’da Seçim Çalışmalarına Katıldı
  Ruhi Ersoy Adana’da Seçim Çalışmalarına Katıldı
 • Başkan Adamhasan’dan Çok Konuşulacak Sözler
  Başkan Adamhasan’dan Çok Konuşulacak Sözler
 • Karaisalı Cumhuriyet Meydanında Toplu İftar
  Karaisalı Cumhuriyet Meydanında Toplu İftar
 • Hüseyin Sözlü Kozan’da Muhtarları Dinledi
  Hüseyin Sözlü Kozan’da Muhtarları Dinledi
12 Eylül Mağduru Ülkücüler Adana Ülkü Ocakları’nda Anıldı
12 Eylül 1980 Askeri darbesinin en büyük mağdurlarından olan Ülkücüler, darbenin 33. yıl dönümünde Adana Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Ülkücü Şehitleri anma proğramında anıldı. 12 Eylül 1980 darbesi mağduru Ülkücüler, yurt...
12 Eylül 2013 20:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 598 kez Okundu

12 Eylül 1980 Askeri darbesinin en büyük mağdurlarından olan Ülkücüler, darbenin 33. yıl dönümünde Adana Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Ülkücü Şehitleri anma proğramında anıldı.

12 Eylül 1980 darbesi mağduru Ülkücüler, yurt dışındaki ve yurt içindeki bütün Ülkücü Teşkilatlar tarafından anılırken, Adana Ülkü Ocakları’nın anma proğramına dönemin mağdurları olan Taş Medreseli Ülkücüler, Ülkü Ocakları İl ve İlçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Adana Ülkü Ocakları’nın anma proğramı, Ülkü Ocakları’nın Kamu-Sen binası altındaki yeni binasında gerçekleştirildi. Adana Ülkü Ocakları’nın yeni binasına taşınmasıyla, yıllar sonra yeniden Kamu-Sen ile Ülkü Ocakları aynı binada buluşmuş oldu.

 

DARBE MAĞDURU ÜLKÜCÜLERİ ANMA PROĞRAMI

12 Eylül 1980 darbesi mağduru Ülkücüleri anma proğramında, Ülkücü Şehitler için Kuran-ı Kerim okutuldu. Kuran’ı Kerim okunduktan sonra yapılan konuşmalardan etkilenen Adanalı Türk İslam Ülkücüleri duygulu anlar yaşadı.

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, Ülkü Şehitlerini anarken proğrama katılan Ülküdaşlarına yaptığı konuşmada, gerektiğinde Ülkü Şehitlerimiz gibi Vatan için mücadele edecek nesilleri yetiştirme gayretinde olduklarını belirterek şunları dedi:

“Belki bizler o dönemleri yaşamadık ,görmedik ama her zaman sizlerin acılarınızı hissetmeye çalıştık,çalışıyoruz. Allah bu acı dolu günleri milletimize bir daha yaşatmasın.O dönemin mağdurları büyük çileler ve işkenceler gördüler.Büyük mücadeleler ortaya koydular.Ülkü Ocakları olarak gerektiğinde bu mücadeleleri verebilecek bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz.Ben buradan bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve özlemle anıyorum.”

Adana Ülkü Ocakları’nın düzenlediği proğrama katılan Ülkücüler, 12 Eylül öncesini yaşayan Taş Medreseli Ülkücü ağabeylerinden darbe öncesi ve sonrasında yaşadıkları çile dolu yılların anılarını dinlediler. O dönemde yaşananlardan herkesin ders çıkarması gerektiği bir kez daha ortaya döküldü. Program sonrası katılımcılar merhum lider Alparslan Türkeş’in Adana Ülkü Ocakları binasında bulunan tabut kapağının önünde resim çektirdiler.

 

 

 

12 Eylül Mağduru Ülkücüler Adana Ülkü Ocakları’nda Anıldı Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa